Koblížek

7. října 2011 v 17:11 | Vašek

5.10.2011

Koblížek k ranní kávě...
Neznám snad nikoho ve svém okolí, kdo by pohrdl touto pochoutkou, mnohdy opředenou snad až dětinskými úvahami o tom, jak že se vlastně připravuje. Kdosi mi tvrdil, že správně smažené koblížky se sami otáčejí ve vrstvě rozpáleného oleje. No snad nám to někdo znalý vysvětlí.
Kobliha je někdy pořádně záludná. Občas docela šikovně skrývá otvor, kterým byl do ní vpraven slaďoučký džem, který nám, mlsounům, když naň konečně narazíme, způsobuje ono kulinářské potěšení. Taky se ale někdy může stát, že kousnutím do koblihy na jiném, než správném místě labužník vytlačí onu hledanou lžičku džemu právě tím skrytým otvůrkem a džemík mu vzápětí se zlomyslným plesknutím přistane na kalhotách, ze kterých se pak mastnými prsty marně snaží sladkou skvrnu vystrnadit.
Co si budeme povídat, vždyť to všichni známe, docela často si připadáme jako zlatokopové marně hledající zlatou žílu. Lžička džemu, po kterém tolik touží naše chuťové buňky, bývá obvykle ukryta v jednom malém koutečku, v jakési jeskyňce schované zpravidla na opačné straně koblihy, než kterou se jí začneme prokousávat. Jakoby si ten malý koblížek někdy škodolibě pohrával s tím, kdo jej po chvíli celý pozře. Vždycky se ale do koblihy zakusuji s radostným očekáváním onoho slastného konce, kdy se v ústech rozlije slaďounká chuť koblížkového těsta smíšeného s džemem.
A jak jste na tom vy? Nemáte při ranní či odpolední kávě chuť na sladký, byť někdy zlomyslný koblížek?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama