Tak jsem v tom taky...

2. dubna 2013 v 11:08 | Vašek
Je druhého dubna 2013 a já jsem první den na dlažbě. Jsem bez práce po více než třiceti letech nepřetržitého zaměstnání. Situace o níž jsme v posledních měsících tolik diskutovali, se nakonec týká i mě. Je to blbý pocit. Blbá nálada, to je ten správný výraz. A jako blbec si i někdy opravdu připadám. Ale dost už blbců, jako by jich kolem nás bylo málo. Tak až sem to naši kormidelníci dotáhli. Nejvyšší nezaměstnanost v historii. A já já jsem její součástí. Téhle historie. Takhle jsem si to ale nepředstavoval. Tedy můj vklad do historie. Ale je to tak. Jsem v tom. Jsem nezaměstnaný.
Byla doba, kdy se nám tenhle pojem zdál být něčím tak vzdáleným, jako bylo třeba teplé moře Karibiku. No a teď tedy máme nebo můžeme mít ono teplé moře nejen Karibiku, ale i máme i ten pojem. A kdo to nezažil, neví o čem je řeč. Kolikrát jen jsem s přáteli diskutoval o někom z našich známých, koho TO postihlo. Těch řečí o tom, že kdo chce, práci si najde. A proč už toho tolik vyměnil? Není nějaký vybíravý, není divnej?, vždyť kdyby chtěl...KECY, KECY, KECY. Jo, teď už to vím. A to mi teprve předevčírem skončila dovolená, sice jsem byl posledních sedmnáct dní března doma, ale pořád jako zaměstnanec...Až dneska jsem se probudil jako pravý, nefalšovaný nezaměstnaný.
Pocity? Blbé. O tom píšu o pár řádek výš. Zkrátka dokud v tom nejsi, víš kulový. A jen tlacháš a vypouštíš z huby jeden větší nesmysl než druhej. Tak schválně. Dneska je 2.4. Kdy tady budu moci napsat, že jsem se zase zapojil a opustil armádu nezaměstnaných? Jo armádu. Je mnohonásobně početnější, než ta naše skutečná armáda. Divné, ne?
Ale dost řečí. Musím projet pracovní servery. Jak se změní priority...Které stránky jsem navštěvoval jako první, druhé, třetí atd...? Dneska po zapnutí počítače jednoznačně vyhrává prace.cz a další podobné. A samozřejmě pošta. Neběhám do schránky dole ve vchodě, stačí jek kliknout a za chvíli vidím, že mi stejně nenapsali. A vypadalo to docela slibně. Je to ale jako ty nekonečné seriály. Po pár minutách zjišťuji, že zase nic nového. A když se náhodou zaleskne jako zlatá rybka zajímavá nabídka, brzy následuje hořkost poznání, že stejně nikoho nezajímám. Pošlu vymazlené CV, tedy pracovní životopis, ozdobený svojí barevnou fotografií a snad stokrát upravovaný, jen aby splňoval vše, co splňovat má a čekám. Co jsem jich už poslal. Personalistky jsou jistě dobře vycvičené, peníze z fondů EÚ se roztáčejí ostošest, mladé dívky i zralejší dámy denně prosívají tisíce žádostí o práci a mají jistě z čeho vybírat, je nás přece armáda...Jen kdyby je naučili taky slušnosti, tedy té elementární, když jim ode mne přijde email s mým životem vtěsnaným do pár řádků, aspoń kdyby si uvědomily, že ten, kdo jej posílal, vkládal do něj i naději, že si jej kdosi přečtě a pokud nebude vyhovovat, alespoń kratičkou větičkou mu odpoví. Nečekám, že se budu probírat slohovým cvičením, jež mi zdůvodní, proč mě nepozvou ani k pohovoru, stačila by toliko holá věta. Aspoň ta. Jenomže ono nic. Ony ty dámy toho mají asi hodně. Chápu. Ale ťukat na stroji, vkládat list papíru do obálky a tuto pak lepit...to přece nemusí. Stačila by ta jedna holá věta a CTRL+C, pak CTRL+V a je to. Ne?
Tak uvidíme. Třeba příště. Dneska jsem poslal CV na další dvě adresy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 2. dubna 2013 v 11:11 | Reagovat

píčo :-D  :-D

2 životopis vzor online životopis vzor online | 9. listopadu 2013 v 20:27 | Reagovat

Vyzkoušejte službu http://www.ceevee.cz  -   CV vzory vypadají velmi profesionálně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama