Ach ty emaily...

9. září 2014 v 16:49 | Vašek
Často se o tom mluví i píše, ba i některá školení věnovaná netiketě (jakási pomyslná sbírka pravidel a zásad, která by se měla dodržovat v internetovém světě) nabádají uživatele, aby si dávali pozor co je obsahem jejich emailů a když už musí vyjádřit svůj někdy třeba poněkud kontroverzní názor, komu jejich zpráva přistane v emailové schránce. Ne vždy se všichni příjemci nutně musí ztotožnit s vaším názorem či postojem. Já si to vyzkoušel na vlastní kůži před několika roky, kdy jsem v jednom ze svých nemnohých předchozích zaměstnání v jisté nejmenované společnosti kdesi na západě Čech tak trochu pozapomněl na ony dobře míněné rady a doporučení.
Ve spravedlivém rozhořčení (samozřejmě z mého pohledu) jsem níže uvedený text rozeslal nikoli jen vybraným kolegům a kolegyním, nýbrž VŠEM příjemcům firemní pošty. Ano, všem, včetně vedení.
Ti kdo mě znají vědí, že jsem zarytý nekuřák. A to je vlastně středobod a pointa celého příběhu...jednoho dubnového rána před několika roky jsem pln rozhořčení sedl k počítači a napsal email...a následně jej odeslal všem, tedy i do emailových schránek nejvýše položených.

Vážené kolegyně, kolegové
jen málokterá porada našeho oddělení měla tak emotivní průběh jako ta dnešní. Pro mě tedy určitě. Na poradě vedoucích byla vedením firmy přednesena informace o jistě chvályhodné myšlence, totiž o doplnění místa před firemní branou jež je vyhrazené kuřákům o popelník. To je určitě dobrý nápad, když už chlapci musí, tak ať nedopalky neodhazují na zem.
Pak ale byl, dle Janina pečlivého zápisu, zmíněn nápad přemístit popelník jinam, snad aby bylo na první pohled jasné kam ti kuřáci patří, že jsou opravdu naši. Postavme popelník pod historizující podloubí přímo ke vchodu do zámečku. To bylo opravdu myšleno vážně? Apríl máme už tři týdny za sebou. Prý ano.
Představa příchozích návštěvníků, které vítá nejen nápis SALVE, ale i smrdutý popelník případně obklopený pokuřující skupinkou přímo před vchodem do krásné budovy zámečku mě docela pobouřila. A nejde jen o návštěvy. Normální je nekouřit a to, že se jen s potížemi daří naplnit znění zákona "č. 379/2005 Sb. a jeho doplňků o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů ve znění pozdějších předpisů" v celé společnosti, je na jinou diskuzi.
Zmínka o diskriminaci kuřáků by mohla být už jen úsměvnou tečkou za podanou informací. U mě ovšem vyvolala úsměv toliko trpký a nevěřícný. Kuřáci že jsou diskriminováni? Druh Homo fumo (člověk dýmající) je přece historicky již dávno v propadlišti dějin.
Všech zdejších kuřáků si jako lidí a kolegů velice vážím a mám pochopení pro Vaší slabost (nakonec, kdo nějakou nemá? :-) a vždycky Vás rád uvidím, s cigaretou ale jen za branou.
Omlouvám se za Vaše zdržení, jež vyvolalo přečtení tohoto emailu, ale musel jsem.
Vašek

Ani jsem nečekal tak bouřlivý ohlas. Nejen u spolupracovníků :-( Útěchou mi mohla být odezva a podpora kolegyň a kolegů, kteří reagovali souhlasnými emaily posílanými jako odpověď a adresovanými opět bez výběru, tedy všem...i vedení. Takže efekt byl znásoben, ovšem důsledky oné chybičky ve výběru adresátů rovněž...
Pozor při odesílání emailů, především pečlivě vybírejte komu všemu jej posíláte, byť jste přesvědčeni o své pravdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama